į pradžią turinys susisiekite  
NAUJIENOS
RUKLOS VAIKAMS - GEROS NAUJIENOS

Beveik 850 tūkstančių litų atiteks Ruklos miesteliui, o už šiuos pinigus bus įkurtas Vaiko dienos centras. Lėšos Ruklos miesteliui skiriamos pagal vieną iš Europos Sąjungos finansuojamų projektų.

 

Kaip pranešė rajono savivaldybė, jonaviečiai laimėjo konkursą pagal 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programą „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“. Nors iš viso šalies mastu buvo pateiktos 104 paraiškos, tačiau teigiamas sprendimas priimtas tik dėl 22 projektų. Vienas iš – jonaviečių.

Paraišką dalyvauti konkurse teikė Jonavos rajono savivaldybės administracija, o projektas pavadintas „Vaikų dienos centras – pilnavertė vaikystė Rukloje“.

 

Kadangi Jonavos rajone esantis Ruklos miestelis yra viena iš problematiškiausių teritorijų Lietuvoje, nuspręsta jame įsteigti Vaikų dienos centrą. Projekto tikslas – stiprinti socialinių paslaugų kokybę bei prieinamumą socialinės rizikos šeimoms ir integruoti jas į visuomenę pilnaverčiam gyvenimui.

 

Pagrindinis projekto uždavinys – įsteigti Vaikų dienos centrą nenaudojamose Ruklos Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos patalpose pirmajame aukšte, viename korpuse ir rūsyje, kur būtų suremontuotos patalpos ir nupirktos priemonės bei įranga socialinės rizikos šeimų vaikų užimtumui skatinti.

 

Įgyvendintas projektas žymiai pagerintų Ruklos miestelio socialinės rizikos šeimose auginamų vaikų užimtumą ir teikiamų psichologinių paslaugų prieinamumą.

 

Praėjusį penktadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įvyko Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo projektų įgyvendinimo sutarčių pasirašymas, kuriame dalyvavo ir Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Klemensas Sungaila.

 

Bendra projekto vertė – 844 tūkst. Lt, skirta finansavimo – 759 tūkst. Lt, iš jų Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo parama – iki 645 tūkst. Lt ir LR valstybės biudžeto lėšos – iki 114 tūkst. Lt. Jonavos rajono savivaldybės biudžeto lėšos sudaro 84 tūkst. Lt.

 

šaltinis: lrytas.lt